Святослав Вакарчук у МІМ-Київ: «Головний виклик для українців сьогодні – зрозуміти, що наше майбутнє – в наших руках»

11 квітня в МІМ-Київ відбулася зустріч зі Святославом Вакарчуком в рамках серії заходів «Виклики часу:експертний погляд». Захід зібрав близько 170 МІМівців та їхніх близьких друзів. І зал бізнес-школи, де ніде було впасти і яблуку, вкотре став майданчиком для обговорення важливих тем для суспільства та майбутнього країни.

Зустріч пройшла у форматі активного діалогу між аудиторією та спікером. Упродовж майже трьох годин учасники обговорили такі питання:

З чого почалися події в Україні та до чого тут власне Європа?

На думку спікера, українці показали, що готові стояти за фундаментальні європейські цінності, такі як свобода вибору та людська гідність (рівність кожного перед законом). Але сам Євросоюз не може бути метою, він є лише засобом для досягнення цілей. Тож потрібно визначитися, чого саме ми прагнемо, адже бути Голландією, чи Румунією в Євросоюзі – це різні речі.

Що робити далі?

Країна має будувати глобальну стратегію на 30 років та розробляти короткотермінові плани дій. Розвиток держави подібний до розвитку компанії – можна час від часу корегувати концепції, але ціль, місія та візія мають лишатися незмінними. І коли суспільство розділятиме єдині цінності та курс до спільного майбутнього, тоді буде діяти система, де політики передаватимуть естафетну паличку наступникам, а не боротимуться за пожиттєве місце під сонцем. 

Як об’єднати Схід та Захід?

Суспільство має провести дискусію та визначитися, чого ми всі прагнемо на рівні цінностей. Годі дивитися в минуле, адже об’єднати нас може лише майбутнє.  На Сході і Заході однаково прагнуть рівності перед законом, співають українських пісень, люблять український футбол, пишаються спортсменами, музикантами та іншими сучасними героями, що прославляють нашу країну. Сьогодні дуже потрібно встановити цей діалог між Сходом і Заходом, адже за 23 роки ми ні разу цього не робили.

Яке місце мають зайняти людина, громада, держава та бізнес в новій Україні?

Людина має зайняти центральне місце,але  все, що буде робитися для однієї людини не має шкодити іншим.

Громада – це репетиція держави. Ось чому взаємодія в громаді має стояти на 2 місці після людини. Якщо про єдину ціль вийде домовитися на рівні малої групи, теж саме можна буде зробити і на рівні держави. Дуже важливо зараз створити в Україні масштабний громадський рух (на зразок польської «Солідарності»), який міг би впливати на важливі процеси.

Держава – це інструмент, каркас, за допомогою якого можна будувати майбутнє.

Бізнес – його роль для відбудови нової країни важко переоцінити. Саме тому потрібно максимально підтримати підприємців на рівні законів, а також популяризувати в суспільстві думку про те, що вміння чесно заробляти великі гроші – це також талант, дарований людині Богом.

Чому наш народ знову опинилися перед вибором між поганим та ще гіршим та що ми можемо зробити у цій ситуації?

Сьогодні ми можемо обирати: поїхати з цієї країни; визнати, що ми є невдахами і так буде завжди, та змиритися; змінити все.  Якщо комусь третій варіант видається занадто нереальним, тоді варто згадати, що всі кардинальні зміни робилися романтиками (наприклад, історія з прийняттям конституції США). За словами Святослава Вакарчука: «Головний виклик для українців сьогодні – зрозуміти, що наше майбутнє – в наших руках. І якщо ми це усвідомимо – ми переможемо».

Відгуки учасників заходу:

Євгенія Розбицька, випускниця МІМ-Київ  PMD 2012: «Хочу сказати велике дякую МІМу за вечір зі Святославом Вакарчуком. Він мислить настільки грамотно та мудро, що хочеться поклонитися. Мені сподобалося, що він думає над моделлю (стати лідером громадського руху), за якою він зможе реально щось змінити. Сьогодні Святослав є духовним авторитетом народу. За ним ідуть абсолютно усі: і регіони, і Київ, і молодь, і літні люди,і бізнесмени, і політики. І він, як ніхто, міг би повести за собою величезну кількість людей. І велика спільнота МІМівських випускників, які є бізнес-елітою країни, могла би стати фундаментом для започаткування такого руху. Бо це спільнота небайдужих людей, яка може слідкувати за тим, аби дії влади були спрямовані в бік спільного майбутнього країни та при цьому створювати корисні народні ініціативи».

Юлія Голубєва, гість МІМ-Київ: «Бувають такі зустрічі, які роблять твоє внутрішнє світло яскравішим. Такі зустрічі, після яких ти раптом ловиш себе на тому, що посміхаєшся. Такі зустрічі, які наповнюють тебе впевненістю, що все буде добре. Саме такий вечір був в МІМі, де в гостях був Слава Вакарчук. Я завжди любила пісні Вакарчука, але дотепер в мене не було можливості взнати яка він ерудована та мудра людина. Він говорив, не підбираючи слів, не розділяючи себе та зал. Говорив так, як говорять з близьким другом. Він наповнив зал дуже теплою енергією, яка йде не з людини, а через нього. Дві з половино години такої енергії – це по-справжньому зцілює. Вечір закінчився і ми роз’їхалися по домівках, але я вірю, що ми стали трохи кращими сьогодні, трохи світлішими та зможемо передати це світло далі!»

Фотозвіт

Відео з зустрічі зі Святославом Вакарчуком у МІМ-Київ:

Частина 1

Частина 2