Геннадій Руденко (МВА 1994 ) розповів МІМівцям про теплопостачання на прикладі шведського досвіду

Геннадій Руденко, генеральний директор компанії «Alfa Laval Ukraine», випускник МІМ-Київ 1994 року, розповів МІМівським слухачами програми «МВА з енергоефективності» про шведський досвід теплопостачання. Темою майстер-сесії було обрано «Шведський досівд теплопостачання. Концепція SymbioCity».

На початку застрічі спікер пояснив, чому саме підходи Швеції до питань енергозбереження вважаються найефективнішими у всьому світі. З’язувалося, що історично це пов‘язано з політикою ембарго та обмеженнями, які вона принесла економікам європейских країн. Не маючи власних горючих корисних копалин, і намагаючись бути економічно незалежними, Швеції довелося приділити особливу увагу питанням енргозбереження та згодом розвинути технології в цій сфері до найвищого рівня. В результаті сьогодні - при майже постійному рості ВВП Швеції - показники енергоспоживання за рахунок копалин країни повернулися на рівень показників енергоспоживання 1965 року.  Тобто, якщо б уже створені сучасні технології енергозбереження та альтернативні види палив використовувались у світі більш масштабно, рівень енергоспожвання можна було б скоротити в кілька разів.  

У ході активного спілкування обговорювали те, чи можливо досягти ідеальної ситуації, коли людина споживає рівно стільки, скільки їй потрібно та платить тільки за те, що спожила. Спікер познайомив слухачів з концепціями шведської моделі District heating та SymbioCity – певним «симбіозом» виробників та користувачів тепла, де застосовується більш гнучка та екологічна система використання ресурсів. Як приклад такого симбіозу наводились підприємства, що виробляють тепло (часто як побічний продукт) та продають його місту для комунального теплопостачання. 

У рамках зустрічі було розглянуто практичний приклад з енергозбереження за проектом, реалізованим в Одеській області. За даними спікера, за допомогою проведеної там трьома шведськими компаніями модернізації вдалось скоротити витрати газу на 31%, електрики на 40%, а води на 96%.

Запекла дискусія була присвячена питанню: яка система теплопостачання - централізована чи децентралізована - потрібна Україні? Заторкнули і концепцію «сталого розвитку», мета якої – допомогти людству усвідомити важливість раціонального використання ресурсів, насамперед для того, щоб залишити нащадкам гідні умови розвитку. Дискутували, чи всі «класи» в українському суспільстві здатні зрозуміти важливість свідомого підходу до використання ресурсів. Та як громадяни країни, професіонали у сфері енергоефективності та, нарешті, як люблячі батьки своїх дітей, погодились: не усвідомлювати важливості енергозбереження сьогодні українцям вже неможливо. Тож тепер питання за реалізацією свого усвідомлення «на ділі».

Довідка  

Про програму «МВА з енергоефективності»

Про спікераГеннадій Руденко - генеральний директор компанії SC Alfa Laval Ukraine (Швеція). На початку кар'єри працював інженером, пізніше –завідувачем лабораторією кафедри квантової радіофізики Київського державного університету, директором компанії Contact-Crystal. З 1995 р. працює в компанії Alfa Laval, з 2000 р. – на позиції генерального директора в Україні.

Про компанію

Alfa Laval - найбільший у світі виробник і постачальник сепараційного і теплообмінного обладнання для багатьох галузей промисловості.