В рамках серії зустрічей «Влада та бізнес» МІМівці зустрілися з міністром інфраструктури України Андрієм Пивоварським

Бізнес-школа МІМ-Київ продовжує підтримувати діалог між владою та бізнесом. Раніше МІМівці спілкувалися з українськими політиками, міністрами, політичними діячами, народними депутатами, політологами, главами державних агентств та іншими.

Цього разу, 4 червня, у стінах бізнес-школи відбувся активний діалог слухачів різних програм, випускників та їх друзів з міністром інфраструктури України Андрієм Пивоварським.

Відкриваючи подію, президент МІМ-Київ Ірина Тихомировазауважила: «Сьогодні у нас день, коли ми продовжуємо розбудовувати діалог бізнесу і влади. Сьогодні з нами людина, про, яку ми можемо сказати, що це свій серед своїх. Це людина бізнесу, яка прийшла у владу. Це представник нового покоління влади - міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський» -представила спікера президент бізнес-школи.

Розпочинаючи діалог з аудиторією міністр одразу зауважив те, що випускники бізнес-школи МІМ-Київ приємно відрізняються від інших менеджерів і закликав МІМівців до співпраці у міністерстві, бо зараз Україні конче необхідні думаючі, зрілі та якісні менеджери, саме такі як випускники МІМ-Київ.

В рамках зустрічі пан міністр говорив про реформи в інфраструктурі України, які відбуваються зараз. Зі слів Андрія Пивоварського:

·        на сьогоднішній день топ менеджмент і менеджмент середньої ланки Міністерства інфраструктури фактично змінений, воно зараз абсолютно відкрите для діалогу з суспільством і бізнесом, готове відповідати на найгостріші запитання;

·        нещодавно було представлено законопроект, який має стати новою сторінкою в історії залізничного транспорту ;

·        два місяці назад міністерство запустило реформу з децентралізації бюджету Укравтодору та децентралізації дорожнього господарства;

·        Міністерство планує підписати угоду про відкрите небо з ЄС;

·        в середині червня планується запуск нової української авіа компанії;

·        Міністерство має намір корпоратизувати Укрпошту;

·        позиція Мінінфраструктури: морські стивідорні компанії повинні бути приватизовані, перевантажувальна діяльність повинна бути конкурентною;

·        річкові перевезення мають бути відновлені, планується повернення вантажних перевезень з автодоріг на річки;

·        Міністерство завершує роботу над 4-ма новими законами у сфері автотранспорту, які наблизять роботу галузі до європейських стандартів.

Після короткого резюмування роботи міністерства інфраструктури за останній час Андрій Пивоварський приступив до відповідей на досить гострі запитання від аудиторії.

Серед питань, які ставили МІМівці до міністра були запитання про використання новітніх технологій в обговоренні злободенних питань в міністерстві (фасилітації, стратегічні сесії, тощо), про будування нових та ремонтування старих автодоріг, про заохочення та використання електромобілів в нашій країні, про заохочення перевізників перейти на річковий транспорт, про вибір позиції відомства щодо приватизації підприємств.

Своє запитання задала й президент бізнес-школи Ірина Тихомирова: «Як ви успішний бізнесмен зважилися і погодилися на посаду міністра? Як ви опинилися в міністерстві?». На що аудиторія отримала відповідь: «Коли мені запропонували стати міністром, я поспілкувався з сім’єю. Тоді  ми прийняли рішення, що хочемо і надалі жити в Україні, але її обов’язково потрібно змінювати. І коли я зрозумів хто прийде до влади, мені стало ясно, що у цих людей все вдасться» -говорив Андрій Пивоварський.  

В свою чергу студент вечірньої групи МВА, другого року навчання Денис Віннік поставив конкретне запитання міністру, щодо будівництва громадського туалету на автостанції в місті Обухів: «У міста існує така потреба, я можу зроби це самостійно, але хотілося зробити це разом з Міністерством інфраструктури» - говорив студент. На це запитання він отримав не лише конкретну відповідь від Пивоварського, але й контакти особи, яка, за словами спікера, обов’язково допоможе у розв’язані цієї проблеми.

Після завершення зустрічі Денис Віннік поділився своїми враженнями від зустрічі: «Я чекав на цю зустріч, а як тільки МІМ-Київ оголосив про те, що вона відбудеться, без роздумів прийшов сюди. Одразу після того, як отримав відповідь на своє запитання, я написав конкретній людині і домовився про зустріч вже завтра. Впевнений, що ми домовимося, і питання автостанції в Обухові буде вирішено».

Довідка: Андрій Пивоварський був призначений на посаду Міністра інфраструктури 2 грудня 2014 року. Серед його головних завдань на цій позиції є: реформування транспортної галузі; створення сприятливих умов для залучення інвестицій в інфраструктуру, аби забезпечити її оновлення і розвиток; впровадження в галузеве законодавство норм ЄС для створення ринкових правил роботи і максимального допуску гравців на ринок. До приходу на державну службу працював генеральним директором Групи компаній «Континіум», де провів реструктуризацію нафтового бізнесу групи (WOG) і створив холдингову структуру з консолідацією всіх активів в Україні. У 2006-2013 працював в інвестиційній компанії Dragon Capital, де пройшов шлях від головного спеціаліста до начальника відділу корпоративного управління. У 2003-2006 займав посаду радника з інвестицій у Міжнародній фінансовій корпорації (IFC). Андрій Пивоварський має дві освіти. У 2000 році він отримав ступінь магістра історії в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, а у 2003 році закінчив Школу Флетчера Університету Тафтса (Бостон, США), де отримав ступінь магістра в галузі міжнародного бізнесу та фінансів.