Усвідомлене керування бізнесом та творчі підходи до управління обговорили на Майстернях бізнесу в МІМ-Київ

12 листопада у МІМі відбулися Майстерні бізнесу. Спікерами заходу виступили експерт з ІT- Технологій, член Наглядової ради ІT- Консорціуму Іntecracy Group Антон Марреро (МВА МІМ-Київ 2000) та операційний директор ПАО "Лантманнен АКСА" Олена Піскун (МВА МІМ-Київ 2007).  

У рамках заходу Олена Піскун розповіла учасникам про те, що спільного між управлінням та творчістю. Зокрема, їх об’єднує багатогранний матеріал, відсутність одного правильного рішення, зовнішнє середовище, яке постійно змінюється та вічний пошук нових ідей. Саме тому успішне управління, як і творчість, потребує постійного виходу з зони комфорту. Разом зі спікером учасники обговорювали шляхи впровадження змін в компанії, а також говорили про те, як можна змінити культуру організації, які речі надихають менеджера та які характеристики притаманні успішному в творчих підходах керівнику. Серед останніх: любов до своєї справи, вміння бачити та цінувати унікальність співробітників, відкритість до нового, бажання ділитися власними знаннями й досвідом та прислухатися до інших, а також вміння бути послідовним у своїх рішеннях.

У свою чергу Антон Марреро розказав учасникам про зовнішній (постановка цілей, збалансована система показників та цінність бізнесу,альтернативні рішення) та внутрішній круг менеджменту (самосвідомість у ставленні до досягнення мети, делегування, прірва менеджменту), особливості комунікаційної взаємодії та управління собою. Всі ці поняття спікер запропонував розглянути крізь призму філософії буття.

Зокрема, учасники дізналися про те, чому важливо не вимагати від людей всього, а підбирати завдання кожному відповідно до його потужностей та ставити в умови, які сприяють росту (з мистецтва війни Сунь Цзи), а також обговорили тему делегування та що заважає нам довіряти справи іншим (побоювання, недовіра, шкодування часу на пояснення, хобі, страх, що підлеглий зробить краще за тебе). Разом з паном Марреро МІМівці та гості визначили кроки для ефективного делегування (формалізувати ціль, вибрати виконавця та врахувати при цьому його особистість – дати ціль, визначити додаткові умови та час виконання).

Найбільшу цікавість викликала тема мотивації за життєвими центрами (чакрами) та самоуправління. В ній сплелися західна психологія, східна філософія та йога. А ключовим висновком обговорень стало розуміння того, що людина – вільна істота, яка і в складних умовах, маючи волю, може подолати власні обмеження. Що ж до самоконтролю та радості від життя – все залежить від нашого внутрішнього спокою: коли розум спокійний, вільний від ілюзій та бажань – ми завжди задоволені власною долею та тим, що посилає нам життя.

 Відгук учасника, генерального директора ТОВ «Здраво» Валерія Лося (МВА 2007, DBA):

 «Ми звикли дивитися на світ бізнесу мовою цифр, звітів, планів - мовою очевидних (видимих) речей. Чи стоять за цим неочевидні (невидимі) речі? Поспілкувавшись на протязі двох годин з Оленою Піскун та Антоном Морреро я впевнився, що так, стоять та мають визначальний вплив. Яскраві аналогії від мистецтва до бізнесу від Олени та цікава інтерпретація східних практик щодо мотивації людини в бізнесі - це ще одна можливість зробити крок до усвідомлення світу, в якому ми працюємо та живемо».

Фотографії з зустрічі тут

Про проект Майстерні бізнесу

Клубний проект Бізнес-школи МІМ-Київ – зустрічі бізнес-майстрів (МВА – Master of Business Administration). Спікери Майстерень – експерти з управління бізнесом, а також успішні українські підприємці-практики, зокрема, видатні випускники бізнес-школи. Детальніше

Схожі новини:

Майстерні бізнесу: Денис Довгополий та Єгор Анчішкін про стартап - менеджмент, ринкові можливості та bizdev у корпораціях

Майстерні бізнесу з Катериною Костеревою: зробити компанію унікальною: два шляхи розвитку подій

Майстерні бізнесу: як стати успішним власником бізнесу

Майстерні бізнесу: сучасні тренди інфографіки

Управлінська екскурсія для МІМівців від компанії «Лантманнен Акса» (ТМ START! та АХА)