У бізнес-школі відбувся конгрес МІМ-Київ 2014

19-20 грудня в МІМ-Київ пройшов конгрес, присвячений важливим питанням та викликам щодо розвитку країни, українського бізнесу й управлінця сьогодні. Захід зібрав експертів зі сфер політики, бізнесу, кар’єрного розвитку, культури та викладачів бізнес-школи. Учасниками події стали випускники, слухачі та друзі МІМу.

У ході події спікери та учасники обговорювали сучасну економічно-політичну ситуацію в Україні, її культурний розвиток, тенденції та майбутнє суспільства і бізнесу, розвиток сучасних технологій, як вони впливатимуть на бізнес-моделі й ринок та який управлінець потрібен буде світу завтра. Окрім широкої палітри тем, захід також поєднав у собі різні формати взаємодії: виступи спікерів зі жвавими обговореннями з аудиторією, короткі практичні воркшопи, нетворкінг, круглий стіл, панельні дискусії та індивідуальні кар’єрні консультації.  

Упродовж двох днів у якості спікерів конгресу виступила ціла низка популярних експертів:

Андрій Длігач, генеральний директор Advanter Group, співзасновник ГП «Нова Країна», викладач МІМ-Київ, розповів учасникам про стан та перспективи розвитку соціально-політичної та економічної ситуації в Україні. Віктор Пинзеник, економічний експерт, депутат ВР, виступив з макроекономічним оглядом, де озвучив аналіз фінансово-економічних показників, що вказують на високий рівень складності ситуації в країні. Денис Довгополий, МВА МІМ-Київ 2000, засновник стартап-акселератору GrowthUP, говорив про те, як   війна   вплинула   на   інвестиційну  привабливість  українського технологічного бізнесу, чим визвав в аудиторії жваву дискусію про те, які можливості виходу в нас існують. Дмитро Качуровський, МВА МІМ-Київ 1999, президент Федерації плавання України, говорив про спорт як ключ до демократизації країни та виходу самоусвідомлення громадян на новий рівень.

У круглому столі «Влада і бізнес» взяли участь представники влади і бізнесу, зокрема, випускники МІМ-Київ Олександр Кардаков (DBA 2014), член Ради директорів Інком; Олександр Опанасенко (МВА 2001) депутат ВР, «САМОПОМІЧ»; Геннадій Руденко (MBA Senior Executive 2008) директор Фіш Парк Забір'я, екс-депутат ВР;  Анатолій Амелін (DBA 2011), член Національної Комісії з цінних паперів та фондового ринку, голова Координаційної ради «Aspen Ukraine Initiative»; а також Андрій Длігач, викладач МІМ-Київ, генеральний директор Advanter Group, співзасновник ГП «Нова Країна»; Жан Бах, директор представництва Kuettner GmbH & Co, представник німецької асоціації промисловців та підприємців, Сергій  Кіраль, заступник голови Комітету ВР України з питань промислової політики та підприємництва, член депутатської фракції «САМОПОМІЧ». Попри дружню атмосферу в залі, дискусія пройшла досить напружено. Всі учасники погодилися зі складним становищем, в якому зараз знаходиться країна, та водночас зійшлися на тому, що вибратися з цього ми можемо лише за допомогою зусиль звичайних громадян, у точу числі й бізнесменів. При цьому важливо діяти не просто у якості волонтерів чи фінансових донорів, але насамперед у якості експертів, що долучаються до робочих груп – владаючи власний час, професіоналізм та віру в розвиток майбутнього країни.  

Режисер Влад Троіцький (театр ДАХ, Гогольфест), соціальний інженер Сергій Гайдай, письменник та історик Густав Водічка дискутували про «кореневі змісти» України та про те, чи можна навчити «бути українцем». Дві години справжнього піднесення, напруги та катарсису стали духовною кульмінацією дня. У відгуках дехто з учасників зазначав, що це були найкорисніші години за два останніх роки життя.

Президент і засновник CEO Club Сергій Гайдайчук розповів аудиторії про секрети будування особистих зв’язків як стратегічну конкурентну перевагу в бізнесі. Учасники вкотре переконались у тому, що персональні зв’язки є найціннішим активом і потребують постійної підтримки. Оскільки спиратися на них можна, лише коли вони активно розвиваються, а за операційними задачами на це завжди не вистачає часу, для закріплення ефекту була проведена нетворкінг-сесія, під час  якої учасники отримали можливість дізнатися більше один про одного. 

Невдовзі справжній євангеліст культури вин, партнер «Вітіс Груп» Сергій Мазур розповів МІМівцям про те, що варто пам’ятати про вино сучасному гурману та познайомив їх з кількома новими поняттями гурманського лексикону. Наприклад, порадив фотографувати на телефон етикетку вина, смак якого сподобався, щоб знайти його пізніше. Також гості скуштували кілька «наймодніших» видів вина та потренувались відчувати особливості. Але найголовніше було вкотре відчути, що життя – це не тільки робота, але й задоволення, і відчувати це частіше – неодмінна умова щастя.        

Оксана Марусич, відкриваючи другий день, розповіла аудиторії про особистий бренд та традиційно вразила особистим прикладом. Анна Підгірна вдало систематизувала для МІМівців ключові навички управлінця нового часу, Олена Юзькова провела практичний воркшоп про інновацію бізнес-моделей в епоху економіки вражень та додала дрібку новорічного настрою. Катерина Костерева розповіла про те, як змінюється бізнес сьогодні та як випереджати очікування клієнтів у 2015. Ярослав Ведмідь розповів про смерть традиційного маркетингу та цифрову стратегію бізнесу сьогодні. Вячеслав Гомонай виступив з порадами щодо захисту бізнесу у складний час, після чого Тетяна Жданова продовжила тему воєнного часу, запропонувавши кілька рецептів маркетингу на сьогодні. Олександр Сударкін, завершуючи виступи спікерів в основному блоці, провів семінар «Підхід Touchpoints. Як зробити свою компанію незабутньою» .

Паралельно Сандра Біхл, та Валерія Лебедева, експертиміжнародної кар’єрної агенції Career Angels, проводили воркшопи та консультації. Говорили про  міжнародні тренди, сучасний ринок праці й вимоги до менеджерів, про українських менеджерів на міжнародному ринку, про максимально практичні аспекти побудови кар’єри у Європі. Також упродовж двох днів учасники конгресу проходили індивідуальні консультації (у тому числі й англійською мовою) від Валерії Лебедевої та Сандри Біхл.

З короткими тезами перед учасниками виступили постійні викладачі МІМ-Київ професор кафедри бізнес-адміністрування Ліна Хасан-Бек, віце-президент МІМ-Київ Юрій Мартинюк, віце-президент МІМ-Київ Олексій Виноградов, професор кафедри менеджменту економіки Вячеслав Покотило, завідувач кафедри гуманітарного розвитку Володимир Посполітак.

Наприкінці події було також влаштовано благодійний аукціон та розіграш призів МІМівцям від МІМівців. Ведучим аукціону став шоумен Максим Бахматов (МВА 2003). Максим є своєрідним «героєм року» МІМівської спільноти: він урятував 29 дітей з пороком серця, зібравши 1 600 000 гривень на їхні імплантати. Для цього в рамках благодійного реаліті-шоу він прожив 33 дні в магазині. На аукціоні розігрувалася фотокартина Сергія Тумасова (МВА 2003, DBA), гроші від аукціону будуть направлені в дитячий будинок, звіт буде викладено найближчим часом. 

Відгуки учасників:

Дмитро Александров (МВА 2014): «Вже вдруге приїжджаю з Запоріжжя на такий масштабний захід до МІМу. Першого разу це були «Виклики часу», коли на хвилі тодішніх подій в Криму голова буквально «лопалася» від інформації. Але я приїхав до МІМу і мені стало значно легше, оскільки вдалося побачити ситуацію з багатьох ракурсів. І сьогодні я знову побачив, куди рухатися в бізнесі. Не менш важливою за спікерів є аудиторія, яка тут збирається. Це люди з кількома вищими освітами, які повністю реалізувалися у житті. І ця підтримка, яку ми, МІМівці, бачимо один в одному – дуже важлива». 

Вікторія Савченко, гість МІМ-Київ: «Тут у МІМі –  абсолютно унікальна атмосфера, яка притягує тих людей, які співпадають за цінностями. Завдяки цьому виникає неймовірний ефект синергії. МІМ і такі заходи реалізують у повній мірі силу «людського фактору» на рівні топ-менеджменту. В результаті я отримала не лише користь від інформації, а й розкіш людського спілкування». 

Олег Москальонов (МВА 2014): «Дякую за такий захід. В черговий раз МІМ підтвердив свій статус не лише бізнес-школи, а й майданчика, де ти маєш можливість спілкуватися з цікавими людьми. Протягом заходу ми говорили про важливість корисних контактів сьогодні. І коли я йшов вчитися до МІМу я не уявляв, що і після його закінчення буду мати можливість знайомитися з такими людьми. І я дуже вдячний за це МІМу».

Фотозвіт події:

МІМ-Київ дякує за підтримку заходу усім учасникам та спікерам, а також особисто дякує:

Ігорю Щукіну (МВА 1997), та його «Ковбаскам Бо» за смачну підтримку,

Андрію Василишину (МВА 2003) та його клініці доктора Василишина,

Таїсії Василишиній (МВА 2004) та її «Сонячному провансу»,

Сергію Мазуру та його «Вітіс Груп» - за подарунки для учасників, 

Сергію Тумасову (МВА 2003, DBA) за авторську фотокартину, надану на благодійну справу,

Максиму Бахматову (МВА 2003) за проведення благодійного аукціону.