HR-кафе: Інструменти бізнес-аналізу для планування структури компанії

3 листопада слухачі та гості зібрались у бізнес-школі МІМ-Київ на заході у форматі HR-кафе, аби поспілкуватись про інструменти бізнес-аналізу зі спікером Наталією Заверухою, директором компанії «ProNet бізнес технології».

Модератором зустрічі стала випускниця МІМ-Київ програми МВА 2005 та неодноразовий спікер МІМівських подій, засновник та виконавчий директор "Таланти для бізнесу", Валерія Казадарова.

У фокусі обговорення було питання підготовки компанії до описання бізнес-процесів та практичної користі опитаних бізнес-процесів для HRa, в тому числі як інструмента планування організаційної структури, управління змінами та підвищення ефективності роботи окремих підрозділів чи організації в цілому. 

У ході зустрічі учасники не тільки розглянули ключових учасників процесу та алгоритм дій, а й дискутували на тему переваг описаних бізнес-процесів для власника, управлінця/СЕО та HR-а, а також змогли попрактикуватися в описанні верхнього рівня обраного групою бізнес-процесу. Серед найпоширеніших бізнес-процесів, які описували учасники зустрічі, були процеси "Продажі" та "Закупки".  

Учасники HR-кафе, окрім цікавого досвіду спілкування, мали змогу також покращити свої практичні навички бізнес-аналізу, описання бізнес-процесів та виявлення можливостей для оптимізації процесів та організаційної структури. За відгуком одного з учасників, тема виявилась цікавою "як для HR, так і для управлінців. Використовуючи інструмент описання бізнес-процесів управлінець отримує можливість аргументовано планувати ресурси компанії (людські, часові, технічні, фінансові) для досягнення поставлених цілей, а HR - ефективну організаційну структуру та обґрунтовані KPI." 

Спікер ознайомила слухачів із тим, як інструменти бізнес-аналізу можна застосовувати для створення посадових інструкцій, що відповідають дійсності. Наталія ділилась актуальним досвідом, розповідала багато реальних кейсів, яких в неї назбиралась велика кількість за час роботи у компанії, та, навіть, пояснювала основи описання бізнес-процесів на прикладі рецепту приготування борщу. Інший учасник HR-кафе, керівник HR департаменту однієї з фармацевтичних компаній, у своєму відгуку зазначив: "В цілому мені дуже сподобалось. Одну ідею стосовно посадових інструкцій я уже знайшов в 1С ЗУП."

У разі, якщо за час обговорення у Вас народилось мільйон питань з приводу управління та описання бізнес-процесів, дати на них відповідь зможе середньострокова програма PMD "Управління ефективністю" у МІМ-Київ.

Фотозвіт події