У МІМі обговорили виклики часу, сценарії розвитку подій та що далі робити бізнесу й Україні в цілому

22-23 березня Бізнес-школа МІМ-Київ зібрала своїх випускників, слухачів та зовнішніх експертів для обговорення теперішньої ситуації, викликів, що постали перед українцями й українським бізнесом, та майбутньої долі України.

Спікерами форуму стали запрошені експерти: міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета, державний діяч Євген Марчук, дипломат Олександр Чалий, банкір Володимир Лавренчук, народний депутат «Удару» Ольга Бєлькова, фахівець митної служби Павло Пашко, футуролог Валерій Пекар, експерт із соціального інжинірингу Сергій Гайдай, медіаекспертВадим Денисенко. Від бізнес-школи перед аудиторією виступили викладачі Макс Гольцберг, Ліна Хасан-Бек, Вячеслав Покотило, Володимир Посполітак та постійний запрошений викладач МІМ-Київ Андрій Длігач. Подію модерували телеведуча Ганна Безулик та віце-президент МІМ-Київ з маркетингу Олексій Виноградов.

«Ідея проведення заходу виникла як відповідь на безумовну потребу в ньому з боку суспільства та бізнесу. –  зазначила президент МІМ-Київ Ірина Тихомирова.  Є дуже багато запитань та викликів, які постали перед нами і на які потрібно реагувати. Ми плануємо проводити подібні заходи в МІМ-Київ регулярно, оскільки суспільство чекає на активні пошуки відповідей, а ми є тією експертною платформою, де у спільному діалозі ці відповіді можуть народжуватися».

У рамках заходу учасники проаналізували причини теперішньої ситуації в Україні, зокрема кримського конфлікту й варіанти виходу з нього, та окреслили головні проблеми у бізнесі й інших сферах життя, що потребують глибокого реформування. Також обговорили те, як саме держава має підтримати бізнес та як власники й управлінці можуть допомогти країні досягти реальних та глибоких змін на краще.

Основна ідея та особливість цього форуму полягає в тому, що не лише аудиторія прислухається до спікерів, але й спікери зацікавлені в тому, аби почути учасників, адже випускники та слухачі МІМ-Київ є тією високопрофесійною елітою, що здатна озвучити нагальні проблеми різних бізнесів та запропонувати реальні шляхи їхнього вирішення. Так, одним із результатів форуму стала презентація міністру економічного розвитку і торгівлі України Павлу Шереметіреальних пропозиції щодо збільшення ВВП, які МІМівці напрацювали спільно в робочих групах. Наступний форум у такому ж результативному форматі для всіх його учасників відбудеться в МІМі вже незабаром. 

Інформаційні матеріали з форуму Виклики часу:експертний погляд

Відгуки учасників:

Кобилінський Сергій, випускник МІМ-Київ (МВА 2012), генеральний директор, Еліт Україна:

«Немає нічого гіршого, ніж рішення, які приймаються невчасно. Те, що ми зараз бачимо в країні – це результат невчасно прийнятих рішень, або прийнятих з деяким запізненням. Як менеджер, який сьогодні керує компанією, я скажу, що в кризі не можна приймати запізнілі рішення – бо це смертельно. На форумі радий був почути, що про це також говорять люди, які сьогодні близькі до влади. Але вони також повинні слухати нас, бо ми даємо зворотній зв'язок. І тоді все буде добре».

Дмитро Тодосієнко, випускник МІМ-Київ (МВА 2014),  власник бізнесу, СПДФЛ:

«Спікери заходу - професіонали в своїй галузі, кожен з яких показав свою картину світу. Загальний висновок, який я виніс для себе: в нашій складній ситуації значно зросла персональна відповідальність кожного бізнесмена, кожного менеджера, кожного підприємця на своєму робочому місці. Ніхто не повинен залишатися осторонь від тих політичних процесів. Кожен повинен визначити свою чітку політичну позицію і донести її своєму оточенню (колективу, співробітникам, знайомим). Особливо високої політизації ситуація потребує від найактивніших членів суспільства, якими є ми – випускники, слухачі, викладачі МІМ-Київ. Адже ми – це бізнес еліта України. Підвищена особиста відповідальність за ту інформацію, яку ми транслюємо в соціум, за прийняття рішень та за все, що відбувається в країні, дозволить консолідуватись всім нам як нації, вистояти в цих непростих умовах і навіть вийти переможцями».

Москаленко Олег, випускник МІМ-Київ (МВА 2006, DBA 2011), голова громадської організації «Сильна Громада»:

“Хочу подякувати менеджменту МІМ і особисто Ірині Олегівні, що саме в цей складний час вони гуртують бізнес-середовище разом з провідними економістами, політиками та громадськими діячами. Саме колективний розум може окреслити як власне проблеми, які стоять перед країною, так і шляхи їх вирішення. І сьогодні ми це побачили. Мені сподобалися виступи всіх запрошених спікерів. Але особливо хотілося б відмітити ґрунтовність доповідей Шеремети, Чалого, Марчука, Гайдая, Пекара і Длігача. І, мабуть, найголовніше, що після цього форуму мені особисто стало зрозуміло, що потрібно робити і країні в цілому, і конкретно кожному громадянину, щоб в найкоротші терміни стабілізувати ситуацію в країні та стати на шлях сталого розвитку.”

Валерія Казадарова, випускниця МІМ-Київ (МВА 2005), Керуючий партнер, Таланти для бізнесу

 «Бізнес зараз знаходиться у ситуації невизначеності. Саме тому намагаєшся зібрати якомога більше інформації для того, щоб вибудувати плани подальшої діяльності. Від нової влади немає чіткого посилу щодо плану дій та правил гри. Тому на Форумі я очікувала почути, що планує влада. І головне - зрозуміти, які конкретні дії за цим будуть йти. Але попри всю невизначеність та складність процесів, що відбуваються не тільки в Україні, а, очевидно, і в світі, компанії важливо триматися основного курсу та мати “на олівці” варіанти дій для різних сценаріїв розвитку подій. А ще нам всім, а особливо політикам, потрібно прибрати емоції, бо в кризовій ситуації потрібні люди з холодним розумом і чітким планом дій. Відкритим, проте, залишилось питання приведення чи, краще сказати, залучення до влади професіоналів, які розуміють, як можна використовувати цю ситуацію на користь Україні».